Żdżary
poniedziałek, 01 sierpień 2005

Dom Rekolekcyjny im. bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach koło Nowego Miasta nad PilicąImageŻdżary to urocze miejsce, posiadające swój niepowtarzalny klimat. Od lat wiele osób lubi właśnie tutaj zamyślać się nad Bożymi tajemnicami w swoim własnym życiu, w życiu swojej rodziny, szukać Boga w przyrodzie, w ciszy żdżarskiego kościółka i w radosnych spotkaniach z innymi. Stały się przystanią dla sióstr nazaretanek, które tutaj właśnie przeżywają swoje spotkania z bł. Franciszką Siedliską, Założycielką Zgromadzenia, dla osób i całych rodzin stowarzyszonych w "Rodzinie Nazaretu" (Stowarzyszenie Najśw. Rodziny), którzy tu odkrywają charyzmat Błogosławionej, jak również dla wielu innych grup i osób indywidualnych, które to miejsce wybierało na swój czas "pustyni" czy odkrywania Boga we wspólnocie.

Żdżary cieszą się przepięknym domem rekolekcyjnym. Wysiłkiem całego Zgromadzenia (jako rezultat XXI Kapituły Generalnej) w styczniu 2003 r. rozpoczęto kapitalny remont, który zakończył się latem 2004 r. Poświęcenia dokonał ks. bp Andrzej Dziuba dnia 7 maja 2005 r.

Dom może przyjąć jednorazowo 75 osób. Znajduje się tu także kaplica, sala konferencyjna z nagłośnieniem i duża jadalnia. Smaczne posiłki przygotowywane są przez siostry.

Serdecznie zapraszamy do Żdżar na rekolekcje, dni skupienia, sesje, konferencje, jak również na chwilę wytchnienia i odpoczynku w samotności lub z rodziną czy przyjaciółmi. Zgłoszenia przyjmuje siostra przełożona w Żdżarach.

Żdżary 74
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel. (48) 674 41 66
e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę Javascript w przeglądarce, by go zobaczyć

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image