Start
Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu - Prowincja Warszawska
Zaproszenie
poniedziałek, 28 marzec 2016
 
Życzenia
piątek, 25 marzec 2016

Alleluja!

Chrystus Zmartwychwstał!  

       

Rano pierwszego dnia tygodnia, czyli dzisiaj, Marie wychodzą o świcie, niosąc wonne olejki i swoją żałobę, smutek i rozgoryczenie. Pełni lęku i zawiedzeni uczniowie nawet nie próbują nigdzie wychodzić zza zamkniętych drzwi ustronnej sali na górze.  To są najbliżsi Jezusa, a coś jakby w nich zagasło, umarło. Sprawa Jezusa z Nazaretu wydaje się być zamknięta.

Ale Jego miłosierdzie jest większe.

Noszą w pamięci bóle, że zawiedli Mistrza, gdy bardzo potrzebował przyjaciół.  Pozasypiali, skupieni na sobie. Zapomnieli o tym, że więźniów trzeba odwiedzać, a strapionych podtrzymywać na duchu, że błogosławieni są ci, którzy cierpią prześladowania dla sprawiedliwości. Szukali miejsc bezpiecznych i nie chcieli patrzeć na cierpienie. Uciekli od Krzyża. Nawet im do głowy nie przyszło modlić się „Bądź wola Twoja”, jak kiedyś ich uczył i jak widzieli, że się modlił w Getsemani.

Ale Jego miłosierdzie jest większe.

Oceniając spawy realistycznie, nie zasługują na to, żeby Zmartwychwstały się nimi zainteresował. Powinien sobie darować to towarzystwo i poszukać kogoś innego.

Ale Jego miłosierdzie jest większe.

On niesie na ramionach pobitych na drodze w dół, do beznadziei Jerycha. On bierze w ramiona owce, które chciały iść swoją, lepszą drogą i wpadły w kłopoty. Niespodziewanie odwiedza tych, którzy już nikogo nie chcą widzieć zamknięci w Wieczerniku. Dla zmęczonych całonocnym bezskutecznym połowem, przygotowuje na brzegu śniadanie. Wybiera tę samą drogę, do Emaus, by wyjaśnić, co się im zupełnie poplątało. Chce z nimi być razem, porozmawiać o tym, co najważniejsze, jakby nie pamiętał ich zdrad i tchórzostwa. On z czułością mówi twoje imię: Mario. 

Bo Jego miłosierdzie jest większe.

Pierwszego dnia tygodnia, czyli dzisiaj, grób jest pusty. Jezus, który jest ŻYCIEM i ma moc obdarzyć ŻYCIEM staje przed nami i mówi: Witajcie. Nie bójcie się. Idźcie, powiedzcie o tym moim braciom (por. Mt 28,9-10). Nie ma takiego grobu, który zamknie się na wieki.  To, co śmiertelne wchłonięte będzie przez ŻYCIE (por. 2 Kor 5,4).

Idźmy więc z pokojem i radością w sercu, głosząc, że Jezus żyje i że jest Bogiem Miłosiernym, bo myśmy widzieli i doświadczyli Jego miłosierdzia.  I niech miłość Chrystusa przynagla nas, abyśmy już nie żyli dla siebie, ale dla Tego, który za nas umarł i zmartwychwstał (por. 2 Kor 5, 14-15).

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana!

Z modlitwą, 

S. Amata J. Nowaszewska, przełożona prowincjalna wraz z siostrami                                                                                 

 

 

 

 
Aktualności
wtorek, 08 marzec 2016
 
Zobacz też ...
<< « start « wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 4 z 70